> O školi  > Erasmus+
Erasmus +

Poziv učenicima i nastavnicima za dostavu prijave za sudjelovanje u Erasmus+ projektu, šk. god. 2023./2024., Leipzig - SR Njemačka

Autor: Kristinka Lemaić, Meri Ružević, 21. 8. 2023.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi Erasmus+ projekt ukupne vrijednosti 58.753,00 EUR.

Nositelj projekta: Industrijska strojarska škola, Avenija Marina Držića 14, Zagreb.

Partner domaćin: VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH Coordination of European projects in vocational training VITALIS GmbH, Gut Wehlitz, 04435 Schkeuditz

Naziv projekta: Accredited projects for mobility of learners and staff in vocational education and training, broj projekta 2023-1-HR01-KA121.

Planirano razdoblje mobilnost: 5. do 25. studenoga 2023. godine

Cilj projekta: Stjecanje iskustva međunarodne prakse uz osnaživanje stručnih i osobnih kompetencija učenika i nastavnika.

Projektom je osigurana stručna praksa u inozemstvu (Leipzig ) u trajanju od 21 dan za 10 učenika koji se obrazuju u programu automehaničar i 6 učenika koji se obrazuju u programu CNC operater. Učenici će biti u pratnji dva nastavnika struke.

Poziv se upućuje svim učenicima drugih i trećih razreda koji se u školskoj godini 2023./2024. obrazuju u programima automehaničar i CNC operater.

Sve o postupku prijave pročitajte u nastavku klikom na „više“.

Postupak prijave:

Kandidat koji se prijavljuje na poziv dužan je priložiti sljedeće:

1. Prijavni obrazac (Prilog 1)

2. Potvrda - suglasnost roditelja (Prilog 2)

4. Presliku svjedodžbe zadnjeg završenog razreda

5. Potvrde dodatnih bodova

Prijave se dostavljaju osobno u učeničku referadu do 6. rujna 2023. godine do 20 sati. Prijave je potrebno predati u zatvorenoj omotnici (kuverti) s naznakom ''Za Erasmus+ Leipzig''.

Prijave s nepotpunom dokumentacijom neće biti prihvaćene.

Objava rezultata natječaja

Sudionici mobilnosti bit će odabrani prema Kriterijima za odabir (Prilog 3.1. ili 3.2.).

Projektni tim (Prilog 4) objavit će odluku o sudionicima mobilnosti na mrežnoj stranici Škole 8. rujna 2023. godine. Odabrani učenici bit će navedeni pod šiframa koje sami odaberu i upišu (šifra navedena u prilogu 2 - Suglasnost roditelja).

Učenici i njihovi roditelji mogu dobiti na uvid Bodovne ljestvice učenika i uložiti pismeni prigovor, nakon objave rezultata, radnim danom od 11. do 13. rujna 2023. od 9 do 12 sati kod koordinatorice Erasmus+ projekta Meri Ružević u uredu voditelja nastave.

Konačnu bodovnu ljestvicu, kao i odluku o sudionicima mobilnosti, donijet će koordinatorica projekta Meri Ružević i ravnatelj škole Nenad Pavlinić te će rezultate objaviti na mrežnoj stranici Škole nakon isteka roka za žalbu.

Uključivanje učenika u programe mobilnosti jedna je od prioritetnih mjera naše škole. Promičemo vrijednost uključivanja učenika s manje mogućnosti. Skrećemo pozornost učenicima i roditeljima na mogućnost dodjele dodatnih bodova ( Prilog 3 ).

OBVEZA RODITELJA UČENIKA SUDIONIKA MOBILNOSTI:

Roditelji sudionika mobilnosti osiguravaju važeće putne isprave za sudionike mobilnosti (osobnu iskaznicu i europsku zdravstvenu iskaznicu), potvrde dodatnih bodova te sudjeluju na pripremnim roditeljskim sastancima i ispunjavanje upitnika o zadovoljstvu pripremom i provedbom mobilnosti.

ŠKOLA U SURADNJI S PARTNEROM ORGANIZIRA UČENICIMA SLJEDEĆE:

• Roditeljske sastanke.
  • Besplatne dodatne jezične pripreme za njemački jezik.
  • Besplatnu pedagoško-psihološku pripremu za obavljanje stručne prakse.
  • Besplatnu kulturološku pripremu.
  • Kupovinu zrakoplovnih karata (uključena prtljaga i aerodromske takse).
  • Smještaj i obroke.
  • Lokalni prijevoz u SR Njemačkoj.
  • Osiguranje na radnom mjestu, zdravstveno i putno osiguranje.
  • 24 satni nadzor nastavnika pratitelja i partnera zemlje domaćina.
  • Novac za osobne potrebe (''džeparac'').
  • Svi sudionici dobit će Europass Mobility certifikat o obavljenoj stručnoj praksi i Certifikat o sudjelovanju na mobilnosti.
  • Ocjenu rada učenika, priznavanje odrađenih sati i upis ocjene u predmet Praktična nastava.

OBVEZE I DUŽNOSTI UČENIKA/CA-SUDIONIKA MOBILNOSTI:

• obvezno pohađanje sati njemačkoga jezika prije mobilnosti, uživo ili online.
  • primjereno i odgovorno ponašanje za vrijeme pripremnih aktivnosti, tijekom mobilnosti i nakon mobilnosti
  • redovito pohađanje stručne prakse tijekom mobilnosti (učenici će na praksi imati mentora koji će pratiti njihov rad)
  • učenici će svaki dan voditi Dnevnik rada
  • sudionici mobilnosti svakoga dana održat će sastanak s osobama u pratnji (nastavnici)
  • učenici će uvažavati i slijediti upute osoba u pratnji - nastavnika te im se obratiti u slučaju bilo kakvog problema
  • ispunjavanje Upitnika o zadovoljstvu pripremom i provedbom mobilnosti

NASTAVNICI U PRATNJI

Natječaj za sudjelovanje nastavnika-pratitelja biti će objavljen na oglasnoj ploči u zbornici najkasnije do 15.9.2023.

Obveze nastavnika u pratnji

- pratiti učenike za vrijeme putovanja

- pomoći učeniku u snalaženju u novoj sredini

- nadzirati ispunjavanje ugovorenih odgovornosti od strane učenika i partnera u projektu