Radovi učenika

Dragi učenici, na ovoj stranici  predstavljamo vaše vrijedne radove: sastavke, referate, prezentacije, crteže ... Pokažite što znate, potrudite se, objelodanite svima vaše djelo!

Pri dnu ove stranice pogledajte priložene dokumente - to su vaši radovi.

POLITIKA I GOSPODARSTVO - Šk. godina 2012./2013.

Drage naše učenice i učenici, s ponosom vam predstavljamo vaše i  radove vaših prijatelja na teme kojima smo obilježili pojedine datume u prvom polugodištu uz dobre sugestije iz kalendara udruge Pragma, kojima se i ovim putem na idejama i poticajima zahvaljujemo.

Sve vas pozivam da se uključite u novim izazovima kao što je priprema kvizova na temu „Zagreb – moj grad“; “Hrvatska i Europska unija“ ; „Kad si punoljetan možeš...“; obilježavanje dogovorenih obljetnica ili pak tema po vašem izboru, volji i ukusu  izradom plakata ili prezentacije . (dogovor na satu politike)

Naš Marko Miličević (2.d) je prvi „probio led“ i prezentacijom predstavio Ujedinjene narode, Nikola Mikuš (2.d) nam je približio svjetski dan planina, Luciano Mesec (2.d) je marljivo proučio o kulturnoj baštini, a da ne mislite kako su bili vrijedni samo naši instalateri grijanja i klimatizacije, pohvaliti ćemo i učenike 2.f Mateja Kojića i Marka Mahina koji su bar na čas promišljali o međunarodnom danu nenasilja 2.10. Ivan Leskovar iz 2.e razreda nadahnuto je i kreativno pripremio kratku prezentaciju na temu ljudskih prava i sloboda. Bravo dečki! Svima hvala!smiley

Plakate na temu Svjetskog dana djece 20.11. vrlo uspješno su napravili Ivan Špoljarić i Josip Nežić iz 2.f, a jedan od prvih plakata na temu Međunarodni dan mira 21.9. zajedničkim snagama napravili su Ana Pustahija i Antonio Matasović.  Učenice Iva Jukić i Mirela Golac su posebno efektno obradile temu međunarodnog dana nenasilja. O Danu neovisnosti 8.10. temeljito su nas u referatu izvjestili Tvrtko Gašparić i Luka Rođak. Iz istog 2.f razreda bili su vrijedni još neki učenici; tako je Danijel Kajasa u svom plakatu pisao o Međunarodnom danu slijepih 15.10.

Posebno bih pohvalila 2.c razred koji je uvjerljivo bio i najkreativniji u prvom polugodištu. 1.10. Međunarodni dan starijih osoba su nam plakatom približili Tara Radošević i Dino Slavnović, 13.10. Međunarodni dan smanjenja prirodnih katastrofa su obradili Marizela Ahmetović  i Domagoj Čokor, a 15.10. Međunarodni dan slijepih osoba Sintija Tolić i Željko Degoricia. O svjetskom danu borbe protiv siromaštva 17.10. izvjestile su nas plakatom Arta Bitiqi i Ivana Ivešić,a njihovi prijatelj Mario Kajtazi nacrtao je i napisao sve važno o Danu gluhih osoba. Hrvoje Šakić nam je približio vrlo aktualnu temu uz 31.10. Svjetski dan štednje, dok su učenice Katarina Tunjić i Mateja Pongrac prve u razredu vrlo nadahnuto zajedničkim radom obilježile Dan borbe protiv nasilja nad ženama. Naši vrijedni Kristijan Lukić i Domagoj Čumigaš su nas zajedničkim radom na bolnu temu obljetnice pada Vukovara još jednom podsjetili da je važno opraštati, ali ne zaboravljati. U drugom polugodištu nam je Domagoj Petih govorio o žrtvama Holocausta 27.1.

Eto, sve vas ponosna  pohvaljujem i pozivam da krenemo zajedno u nove izazove do kraja ovog polugodišta, a pogotovo naše automehaničare iz 2.a i 2.b s kojima sam i dogovorila teme, ali...:(

Ovim putem najavljujem da ćemo uskoro dobiti raspored odlazaka u posjet Hrvatskom saboru, te nekim udrugama koje promiču demokraciju, dobar građanski odgoj i imaju puno iskustava o volontiranju i raznim drugim temama.  Pozivam i sve učenike trećih razreda da nam se priključe u obradi naših tema i pripremi kvizova kako bismo se svi zajedno još jednom dobro zabavili, a i nešto novo naučili. wink

Vaša profesorica,  Marija Sovec

Šk. godina 2010./2011.

Učenici 2. b razreda su u povodu Međunarodnog dana ljudskih prava (10. prosinca) osmislili vlastitu konvenciju o ljudskim pravima. Ta bi prava, po njihovom shvaćanju, svako društvo trebalo osigurati svojim članovima. Izložba je postavljena u predvorju škole.

Učenici 3. a i 3. b razreda (automehaničari) su također u predvorju škole predstavili svoju izložbu o alternativnim pogonima vozila. U posljednje vrijeme se tim pogonima pridaje naročita pozornost, jer bi oni trebali smanjiti zagađivanja našeg okoliša.

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

> Nastava  > Radovi učenika