« Studeni 2020 »

24.11.2020. 11:04
Što nakon srednje škole
U svrhu profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenika završnih razreda srednje škole, Ambidekster udruga održala e on line radionicu „Što nakon srednje škole“ s učenicima 3.g razreda. Radionica se provodi u sklopu programa „Korak dalje“ te su kolegice Ivana Buljan Babić i Martina Šimunić imale priliku učenike 3.g razreda, koji se obrazuju za zanimanje CNC operater, upoznati sa svim važnim koracima i informacijama koje će poduzeti nakon završetka školovanja i prilikom ulaska u tržište rada.

17.11.2020. 11:39
Sat povijesti iz Vukovara
Učenici 1.b razrednog odjela Industrijske strojarske škole uživo su pratili sat povijesti iz Vukovara povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine. Sat povijesti iz Vukovara, jedanaesti po redu, organizirali su učenici i učitelji Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz grada-heroja Vukovara. Hvala.

17.11.2020. 10:04
Sudjelovanje Industrijske strojarske škole u regionalnoj online konferenciji „Budućnost za mlade“
Na Svjetski dan srednjoškolaca, 17. studenoga 2020., Industrijska strojarska škola sudjelovala je u regionalnoj online konferenciji "Budućnost za mlade" koju su organizirali Status M i CARE International Balkans kao dio projekta Inicijativa mladića. Cilj ove konferencije bio je okupiti sve važne dionike/ce kako bi se prezentirali najnovija dostignuća projekta Inicijativa mladića, ali i pokrenula platformu za društveni pokret pod nazivom „Budućnost za mlade“. Pokret je to koji okuplja različite glasove nastavnika/ica, roditelja, neformalnih grupa građana/ki, mladih, predstavnika/ca civilnog društva i ostalih dionika/ca oko istog cilja – zagovaranja obaveznog obrazovanja za mlade o prevenciji nasilja, rodnoj ravnopravnosti, životnim vještinama i zdravim životnim stilovima u školama Zapadnog Balkana. U raznolikom programu konferencije održane su i panel rasprave, po zemljama uključenim u projekt, na temu prevencijskih programa u srednjoškolskom obrazovanju i važnosti sustavnog učenja o rodnoj ravnopravnosti i zdravim životnim stilovima. U panel raspravi u Hrvatskoj ispred Industrijske strojarske škole sudjelovala je strukovna učiteljica Kristinka Lemaić, dok su ostali sudionici bili Darko Tot ispred Ministarstva znanosti i obrazovanja, Matea Belošević ispred Edukacijsko-rehabilitacijski fakulteta, Nataša Bijelić kao predstavnica udruge CESI, te Ivan Blažević ispred Zaklade Solidarna. Osim strukovne učiteljice Lemaić, Industrijsku strojarsku školu predstavljao je učenik 2.g razrednog odjela u zanimanju CNC operater Dario Maravić, jedan od sudionika edukativnih radionica koje u Industrijskoj strojarskoj školi provodi Status M. Dario je gledatelje i gledateljice informirao o dosadašnjem radu Inicijative mladića te pozvao na potpisivanje Deklaracije koju možete vidjeti na poveznici: https://youngmeninitiative.net/hr/2020/11/17/inicijativa-mladica-poziv-na-promjene-na-zapadnom-balkanu/. Klikom na "više" saznajte ostale pojedinosti o konferenciji.

> Raspored nastave