Iz programa rada
             Knjižničarska skupina djeluje kao slobodna aktivnost učenika, a u cilju ostvarivanja odgojno-obrazovnih i kulturno-javnih zadataka.
            Sastanci Knjižničarske skupine se održavaju u prostorijama školske knjižnice i čitaonice, jednom tjedno, po rasporedu i dogovoru s učenicima, a prema njihovim vremenskim mogućnostima, u trajanju jednog školskog sata. Skupina sadržava desetak aktivnih članova. Učenici, članovi skupine, i pojedinačno dolaze u knjižnicu u svoje slobodno vrijeme izvan termina zajedničkog sastanka.
Rad učenika se vrednuje pohvalama te njihovom osobnom afirmacijom. Učenici postaju svjesni važnosti knjižnica u školama i društvu.
               Godišnji plan i program rada je ponajviše temeljen na učeničkom radu kroz obilježavanje značajnih datuma i obljetnica te istraživačkom radu na različitim izvorima informacija. Time se osobito potiče učenička osobna afirmacija.

Zadaci Knjižničarske skupine:
  • animirati one učenike koji vole knjigu i čitanje, zanima ih rad i organizacija rada u knjižnici i čitaonici i spremni su svladati određene stručne pojedinosti vezane za rad u knjižnici
  • animirati one učenike koji su daroviti u jezično-umjetničkom području, koji imaju naglašenu sposobnost pismenog izražavanja, komunikativni su i radoznali
  •  razvijati kod učenika ljubav prema knjizi, timski rad, međusobnu suradnju i pomoć, ali i odgovornost
  •  poticati odgoj za demokraciju
  • razvijati svijest o vrijednostima nacionalne kulture, posebno jezika, umjetnosti i znanosti te vrijednosti multikulturalnosti
  • stvarati uvjete za interdisciplinarni pristup nastavi
  •  poticati duhovno ozračje škole
  •  poticati kod učenika razvitak senzibiliteta za knjige i knjižnice te ukazati na značaj i važnost knjižnica u društvu
  •  poticati istraživački duh i osobno prosuđivanje učenika
  •  potaknuti kreativnost i radoznalost kod učenika

Ciljevi i namjena:

• izgraditi kulturu čitanja kod učenika
  • upoznati učenika s različitim izvorima informacija i medijima u knjižnici
  • zajednički rad na kulturnim i javnim aktivnostima škole (organizacija i postavljanje izložbi, izrada panoa, sudjelovanje na predavanjima i sl.)
  • obilježiti značajne datume, obljetnice
  • utjecati na inicijativu učenika te potaknuti njihovu samostalnost u radu, samopouzdanje i snalaženje u okruženju knjižnice
  •  naučiti učenike istraživačkom radu u knjižnici
  • prikazati učenicim a temeljne postavke teorije knjižničarstva

Plan i program Knjiznicarske skupine za 2009.-2010..pdf

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti