VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Prvi razredi u školskoj knjižnici

Autor: TANJA Novak Pavić, 12. 10. 2017.

U sklopu odgojno-obrazovnog rada školske knjižnice, svi učenici prvih razreda tijekom listopada, kao i prethodnih godina, organizirano posjećuju školsku knjižnicu i čitaonicu. Učenici tako na početku nastavne godine provedu jedan školski sat ugodnog druženja u našoj knjižnici. To je prigoda da se upoznaju s knjižnom i neknjižnom građom, različitim izvorima informacija u knjižnici te svim uslugama koje nudi školska knjižnica i čitaonica.  Učenici se tada informiraju o svojim pravima, dobiju članske iskaznice, predstavi im se rad knjižnice putem prezentacije te se upoznaju s web stranicom školske knjižnice kao i web stranicom škole. Ugodnim i zanimljivim druženjem učenici stječu naviku dolaženja u knjižnicu.

Neki od zapisanih dojmova učenika prvih razreda o školskoj knjižnici:

"Knjižnica ima jako lijep prostor, dolazit ću u knjižnicu da bih naučio nešto novo i pročitao nešto što nikad nisam."

"Dolazit ću svaki dan igrati šah."

"Knjižnica je dobro organizirana te lijepo i zanimljivo uređena."

"U knjižnicu ću dolaziti najviše zbog računala."

"Ova je knjižnica puno veća nego u osnovnoj školi. Lijep je prostor, upisat ću se u knjižničarsku grupu i pomagati u knjižnici."

Učenici 1.a razreda u knjižnici i čitaonici

Učenici 1. f razreda u školskoj knjižnici