> O školi  > Erasmus+

POZIV UČENICIMA ZA DOSTAVU PRIJAVE ZA SUDJELOVANJE NA PROJEKTU ERASMUS+ 2020./2021. - Španjolska

Autor: Meri Ružević, 5. 3. 2021.

Nositelj projekta: Industrijska strojarska škola Avenija Marina Držića 14, Zagreb

Naziv projekta: COmpetitive VET for learners and teachers III, COVET III.

Broj ugovora: 2020-1-HR01-KA102-077197

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je našoj školi projekt COVET III, ukupne vrijednosti 71.343,00 EUR. Planirano razdoblje mobilnost je lipanj/srpanj ili kolovoz/rujan 2021. godine. Točno vrijeme mobilnosti odredit će se naknadno - ovisno o pandemiji bolesti COVID - 19.

Cilj projekta: stjecanje iskustva međunarodne prakse uz osnaživanje stručnih i osobnih kompetencija naših učenika i nastavnika.

Projektom je osigurana stručna praksa u inozemstvu – Španjolska, Zaragoza u trajanju od 21 dan za 10 učenika koji se obrazuju u programu instalater grijanja i klimatizacije, 3 učenika koji se obrazuju u programu bravar i 3 učenika koji se obrazuju u programu tokar u pratnji dva nastavnika struke. U projektu sudjeluje partner  Asociación Mundus – Zaragoza, Local Planta Baja - Calle Marina Española 12 Puerta 4, Spain.

Poziv se upućuje svim učenicima drugih razreda koji se obrazuju u programu instalater grijanja i klimatizacije, tokar i bravar u školskoj godini 2020./2021.

Više o postupku prijave pročitajte klikom na "više".

Postupak prijave:

Kandidat koji se prijavljuje na poziv dužan je priložiti sljedeće:

1. Prijavni obrazac (Prilog 1)

2. Motivacijsko pismo (Prilog 2)

3. Potvrda - suglasnost roditelja (Prilog 3)

4. Presliku svjedodžbe završenog prvog razreda.

Prijave se dostavljaju osobno u učeničku referadu do 15.ožujka 2021. godine do 12.00 sati. Prijave predati u zatvorenoj koverti s naznakom ''Za Erasmus 2020./2021. – Španjolska''

Prijave s nepotpunom dokumentacijom neće biti prihvaćene.

Objava rezultata natječaja

Sudionici mobilnosti bit će odabrani prema Kriterijima za odabir (Prilog 4).

Izborno povjerenstvo za odabir (Prilog 5) objavit će odluku o sudionicima mobilnosti na web stranici škole 16. ožujka 2021. Odabrani učenici bit će navedeni pod šiframa koje sami odaberu (šifra navedena u Suglasnosti roditelja).

Učenici i njihovi roditelji mogu dobiti na uvid Bodovne liste učenika i uložiti pismeni prigovor nakon objave rezultata od 16.3.2021. do 18.3.2021. od 8.00 do 14.00 sati kod koordinatorice projekta Meri Ružević.

Konačnu rang ljestvicu kao i odluku o sudionicima mobilnosti donijet će koordinatorica projekta te ravnatelj škole te će rezultate objaviti na mrežnim stranicama Škole nakon isteka roka za žalbu.

Napomene:

ŠKOLA U SURADNJI S PARTNEROM ORGANIZIRA UČENICIMA SLJEDEĆE:

• Roditeljske sastanke.
  • Besplatne dodatne jezične pripreme za engleski jezik.
  • Besplatnu pedagoško-psihološku pripremu za obavljanje stručne prakse.
  • Besplatnu kulturološku pripremu.
  • Kupovinu zrakoplovnih karata (uključena prtljaga i aerodromske takse).
  • Smještaj i obroke.
  • Pokaz za lokalni prijevoz u Španjolskoj
  • Osiguranje na radnom mjestu.
  • 24 satni nadzor nastavnika pratitelja i partnera zemlje domaćina.
  • Novac za osobne potrebe (''džeparac'').
  • Svi sudionici dobit će Europass Mobility certifikat o obavljenoj stručnoj praksi.
  • Ocjena rada učenika, priznavanje odrađenih sati i upis ocjene u predmet Praktična nastava.

OBVEZE I DUŽNOSTI UČENIKA/CA-SUDIONIKA MOBILNOSTI:

• obvezno pohađanje satova engleskoga jezika prije mobilnosti uživo ili on line.
  • primjereno i odgovorno ponašanje na radnom mjestu za vrijeme mobilnosti
  • redovito pohađanje stručne prakse tijekom mobilnosti (učenici će na praksi imati mentora koji će pratiti njihov rad)
  • učenici će svaki dan voditi Dnevnik rada
  • sudionici mobilnosti svakoga dana održat će sastanak s osobama u pratnji (nastavnici)
  • učenici će uvažavati i slijediti upute osoba u pratnji - nastavnika te im se obratiti u slučaju bilo kakvog problema.

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »