> O školi  > Erasmus+

Panel diskusija “Sve što ste željeli znati o Erasmusu, a niste stigli pitati”

Autor: Josip Filić, 20. 10. 2020.

U petak 16. listopada 2020. godine, povodu Erasmus dana, voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić sudjelovala je na panel diskusiju “Sve što ste željeli znati o Erasmusu, a niste stigli pitati”. Virtualni gosti panel diskusije na eTwinningu bili su iz cijele Hrvatske, postavljali su pitanja i saznali brojne korisne informacije od panelistica: Andreje Sedlar, eTwinning ambasadorice u DV Varaždin, Marine Moćan Erasmus+ ambasadorice iz OŠ Pantovčak, Nataše Ljubić Klemše eTwinning ambasadorice iz I.OŠ Bjelovar i Kristinke Lemaić iz Industrjske strojarske škole. Sudionici panel diskusije imali su priliku čuti iskustva ne samo panelistica, već i učenice i roditelja učenika sudionika u Erasmus+ programu te je time zaokružen pogled na sve dobrobiti i izazove Erasmusa. Događaj na eTwinningu sjajno su organizirale i provele Erasmus+ ambasadorice Danijela Takač i Helena Gustović Ljubić.

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5192760

« Prosinac 2021 »