Učenici Industrijske strojarske škole izlagači na videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO

Autor: Kristinka Lemaić, 11. 12. 2019.

Ogulinska Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana organizirala je, te u utorak 10. prosinca 2019. godine provela, drugu po redu videokonferenciju učenika StudentsMeetCRO.

Na prvoj videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO, održanoj u svibnju 2019. godine, učenici Industrijske strojarske škole bili su publika, a ovog puta odvažili su se biti izlagači te su učenice Lucija Lobor i Anamarija Rahelić održale online izlaganje na temu Poduzetnici budućnosti u kojem su govorile o manifestacijama i natjecanjima na kojima su učenici Škole sudjelovali i bili nagrađivani s vacuum forming uređajem izrađenim u odjelima Školske radionice. Mentori učenicama bili su voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić i nastavnik Mate Sabol. Vođeni mentorstvom nastavnika Ive Bojčić i Josipa Filića, učenici Viktorija Bugan, Tomislav Glasnović, Dario Maravić i Domagoj Miličević svoje izlaganje nazvali su Reagiraj ljudski – digni glas protiv nasilja. Učenici su govorili o suradnji  s organizacijom Status M koja promiče nenasilje, toleranciju i rodno ravnopravne norme te su uživo pokazali rad vacuum forming uređaja koji su izradili po uzoru na nagrađivane učenike, a koji im služi kako bi promovirali Školu, ali i organizaciju Status M.

U videokonferenciji StudentsMeetCRO sudjelovali su i učenici iz Gimnazije „Vukovar“ te je bilo govora o  seizmografu – detektoru potresa koji su osmislili i izradili dok su nas učenice iz splitske Zdravstvene škole poučavale financijskoj pismenosti. Učenica ogulinske Gimnazije i strukovne škola Bernardina Frankopana pokazala nam je specijalnu tehniku izrade ukrasnih predmeta i predložila suradnju s Industrijskom strojarskom školom.

Cilj je ove online videokonferencije da učenici dijele svoja iskustva pritom stvarajući buduća partnerstva, a ujedno uče jedni od drugih i stječu prezentacijske vještine.

Zahvaljujemo prof. Marijani Smolčec i ogulinskoj Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana što je učenicima diljem Hrvatske omogućila ovo sjajno iskustvo.

Ovaj mjesec: 2060

« Siječanj 2020 »

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

18.12.2019. 13:11
Obavijest učenicima o stipendiji Grada Zagreba
Obavještavamo učenike i njihove roditelje da je na web stranici Grada Zagreba 17. prosinca 2019. godine objavljen Prijedlog liste učenika koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. Spomenuti Prijedlog liste se nalazi ovdje i bit će objavljen do 27. prosinca 2019. godine.