Mjesec hrvatske knjige 2012.

Autor: TANJA Novak Pavić, 15. 10. 2012.

Kao i svake godine, školska knjižnica obilježava Mjesec hrvatske knjige, tradicionalni događaj koji promiče knjigu i čitanje, a traje od 15. listopada do 15. studenoga. Ove godine je ta nacionalna kulturna manifestacija posvećena Europskoj godini aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti. Članovi Knjižničarske skupine će tom prigodom pripremiti izložbu o cjeloživotnom učenju pod naslovom: "Najviša stabla rastu iz najsnažnijih korijena". Pozivamo također učenike na sudjelovanje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja pod nazivom "Ove su knjige nagrađene - provjeri zašto!" Više o temi MHK-a i online sudjelovanju u kvizu pročitajte pod "opširnije"

Izložbu "Najviša stabla rastu iz najsnažnijih korijena" su pripremili

članovi Knjižničarske skupine

2012. je proglašena Godinom aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti. Prigoda je to za sve nas da razmislimo o činjenici da Europljani žive duže i ostaju zdravi duže nego ikad prije – i da uočimo mogućnosti koje u tome leže.

Aktivno starenje znači starenje uz dobro zdravlje i aktivno sudjelovanje u društvu, veću ispunjenost na radnom mjestu, veću neovisnost u svakodnevnom životu i veću građansku uključenost. Važno je također da se održava međugeneracijska solidarnost u društvima u kojima broj starijih osoba ubrzano raste. Mladi i stariji mogu zajedno učiti, razmjenjivati iskustva te tako pridonositi napretku cjeloživotnog učenja.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2012.

"Ove knjige su nagrađene - provjeri zašto!"

Pročitajte tri navedene knjige, riješite kviz online i osvojite nagrade!

1. Julijana Matanović i Anka Dorić: One misle da smo male
2. Nada Mihelčić: Zeleni pas
3. Jasminka Tihi Stepanić: Imaš fejs

Pitanja riješite online na ovoj web stranici: http://www.knjiznica.hr/kviz/  Knjige možete posuditi i u našoj školskoj knjižnici! ŽELIMO VAM PUNO SREĆE!

Upitnici se šalju najkasnije do 25.10.2012. (U privitku: plakat - kviz za poticanje čitanja)

Priloženi dokumenti:
Plakat_-_kviz_za_poticanje_citanja_-_2012..pdf (2.02 MB)