Sve ide uz slavlje, osim oružja i eksploziva!

Autor: TANJA Novak Pavić, 2. 12. 2009.

U organizaciji Policijske uprave zagrebačke i Grada Zagreba je  2. prosinca u našoj školi održano edukativno predavanje za učenike na temu uporabe pirotehničkih sredstava u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana.

Učenici 1. e razreda pozorno slušaju djelatnike Policijske uprave zagrebačke.

Kako se što potpunije opustiti u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana te veselje podijeliti s članovima obitelji, rođacima i prijateljima ovisi o nama samima.

Posljedice neumjerena slavlja nisu samo prepun želudac i "teška" glava. Velika želja za objavom veselja susjedstvu, praskom oružja ili kakvom eksplozivnom napravom, nerijetko završava ranjavanjem, trajnim ozljedama, a i smrću.

Nije kasno za predumišljanje! Sve ide uz slavlje - osim oružja i eksploziva!

Blagdanski stol i dobru kapljicu najbolje je dopuniti plesom i pjesmom - čak i loš sluh dosad nikoga nije ozlijedio!

Iako su najopasniji vatreno oružje i bombe, ni petarde i svjetleće rakete nisu bezopasne, kako to mnogi misle, pogotovo u dječjim rukama. Upravo su one česti uzročnik požara u podrumima, na balkonima, ili pak uzrokuju požar na parkiranim vozilima. Petarde nisu igračke!

Ukupno: 5192760

« Prosinac 2021 »