VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Dan sigurnijeg interneta u školskoj knjižnici

Autor: TANJA Novak Pavić, 15. 2. 2018.

U povodu Dana sigurnijeg interneta u školskoj su se knjižnici održale dvodnevne kreativno-edukativne radionice gdje su učenici prvih razreda izrađivali plakate i prezentacije o sigurnijim postupcima korištenja interneta. Pritom su učenici svojim  istraživačkim radom osvijestili svoja znanja o pozitivnim i negativnim stranama interneta, kao i o važnosti sigurnog korištenja interneta i društvenih mreža. Sudionici radionica su na kreativan način prikazivali svoja iskustva s društvenih mreža, ali su se također služili i različitim izvorima informacija u školskoj knjižnici te istraživali sigurnije načine korištenja interneta, raspravljajući pritom o svojim eventualnim negativnim iskustvima, o postojanju cyberbullyinga, lažnog predstavljanja, krađe identiteta i o postupcima koje moraju napraviti u slučaju internetskih opasnosti. Plakate su javno izložili u predvorju škole. Učenici su također u školskoj knjižnici na Dan sigurnijeg interneta 6. veljače ispunjavali Internet kviz u organizaciji Centra za sigurniji Internet. Fotografije s radionica se nalaze u nastavku.

Ukupno: 5192762

« Prosinac 2021 »