> O školi  > Erasmus+

2. bodovna lista učenika prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. AUTOMEHANIČARI- FRANCUSKA

Autor: Meri Ružević, 11. 12. 2019.

Nakon provedenog testiranja učenika u poznavanju engleskog jezika, koje je u utorak 10. prosinca 2019. godine provela nastavnica engleskoga jezika prof. Snježana Barbarić, koordinatorica Erasmus+ projekta COmpetitive VET for learners and teachers II, COVET II Meri Ružević objavljuje 2. bodovnu listu učenika prijavljenih za sudjelovanje u projektu mobilnosti Erasmus+ 2019./2020. AUTOMEHANIČARI- FRANCUSKA.

Učenici i njihovi roditelji mogu dobiti na uvid Bodovne liste učenika i uložiti pismeni prigovor nakon objave rezultata, od 11. prosinca 2019. do 17. prosinca 2019. u učionici 204 svakog radnog dana od 9 do 11 sati kod koordinatorice projekta Meri Ružević. Konačnu bodovnu listu, kao i odluku o sudionicima mobilnosti, donijet će koordinatorica projekta i ravnatelj Škole prof. Nenad Pavlinić te će rezultate objaviti na mrežnoj  stranici Škole nakon isteka roka za žalbu (šest dana).

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »