> O školi  > Erasmus+

POZIV UČENICIMA ZA DOSTAVU PRIJAVE ZA SUDJELOVANJE NA PROJEKTU ERASMUS+ 2019./2020. (Slovenija)

Autor: Meri Ružević, 4. 11. 2019.

Nositelj projekta: Industrijska strojarska škola Avenija Marina Držića 14, Zagreb

Naziv projekta: COmpetitive VET for learners and teachers II, COVET II.

Broj ugovora: 2019-1-HR01-KA102-060372

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je našoj školi projekt COVET II, ukupne vrijednosti 81.282,00 EUR.

Cilj projekta: stjecanje iskustva međunarodne prakse uz osnaživanje stručnih i osobnih kompetencija naših učenika i nastavnika.

Projektom je osigurana stručna praksa u inozemstvu - KRŠKO Slovenija u trajanju od 15 dana za 6 učenika koji se obrazuju u programu CNC operater u pratnji jednog nastavnika struke. U projektu sudjeluje partner OBMOČNA OBRTNO-PODJETNISKA ZBORNICA KRŠKO, Slovenija.

Planirano vrijeme mobilnosti je druga polovina veljače 2020.

Poziv se upućuje svim učenicima drugih i trećih razreda koji se obrazuju u programu CNC operater u školskoj godini 2019./20. Detalje o postupku prijave, pročitajte klikom na „više“.

Postupak prijave:

Kandidat koji se prijavljuje na poziv dužan je priložiti sljedeće:

1. Prijavni obrazac (Prilog 1)

2. Motivacijsko pismo (Prilog 2)

3. Potvrda - suglasnost roditelja (Prilog 3)

4. Presliku svjedodžbe završenog razreda 2018./19.

Prijave se dostavljaju osobno u tajništvo škole do 27. studenoga 2019. godine do 12.00 sati. Prijave predati u zatvorenoj koverti s naznakom ''Za Erasmus 2019./20. – Slovenija''.

Prijave s nepotpunom dokumentacijom neće biti prihvaćene.

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »