> O školi  > Erasmus+

Bodovna lista učenika prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. INSTALATERI GRIJANJA I KLIMATIZACIJE – MALTA

Autor: Meri Ružević, 10. 9. 2019.

Učenici i njihovi roditelji mogu dobiti na uvid Bodovne liste učenika i uložiti pismeni prigovor od 11. do 18. rujna 2019. svakog radnog dana od 9:00 do 11:00 sati  u učionici 204 kod koordinatorice projekta Erasmus+ Meri Ružević.

Konačnu bodovnu listu s odlukom o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] donijet će koordinatorica projekta Meri Ružević i ravnatelj Škole Nenad Pavlinić. Konačni rezultati bit će objavljeni na mrežnoj stranici Škole najkasnije do 20. rujna 2019.

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191269

« Studeni 2021 »