> O školi  > Erasmus+

Novi projekt Erasmus + mobilnosti učenika i nastavnika u školskoj godini 2019./2020.

Autor: Kristinka Lemaić, 4. 6. 2019.

Nakon uspješno provedenog projekta COVET Competitive VET  for learners and teachers u šk. god. 2018./2019., Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi novi projekt  Erasmus + mobilnosti učenika i nastavnika za šk. god. 2019./2020.  Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2019. godinu za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, prihvatila je projektni prijedlog Industrijske strojarske škole koji se vodi pod brojem 2019-1-HR01-KA102-060372 te mu odobrila financijsku potporu u iznosu od 81.282,00 EUR. Projekt pod nazivom COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] predviđa obavljanje petnaestodnevne stručne prakse u tvrtkama u Francuskoj za učenike u zanimanju automehaničar, petnaestodnevne stručne prakse za učenike u zanimanju instalater grijanja i klimatizacije na Malti, a stručnu praksu u jednakom trajanju obavljat će i učenici u zanimanju CNC operater i to u Sloveniji dok će nastavnici svoju sedmodnevnu mobilnost provesti u Irskoj. Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2019./2020., a zaprimanje prijava učenika započet će u školskoj godini 2018./2019. o čemu su koordinatorica Projektnog tima za Erasmus+ Meri Ružević i članica Projektog tima za Erasmus+ obavijestile nastavnike i stručne suradnike na sjednici Nastavničkog vijeća održanoj 17. lipnja 2019. godine.

Priloženi dokumenti:
Erasmus+_2019._2020..pdf (345.77 KB)

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »