> O školi  > Erasmus+

Završni sastanak za roditelje učenika sudionika Erasmus+ mobilnosti

Autor: Meri Ružević, 11. 3. 2019.

U četvrtak 28. ožujka 2019. godine održan je završni sastanak za roditelje učenika sudionika Erasmus+ projekta COVET „Competitive VET  for learners and teachers“ u kojem je ukupno sudjelovalo 18 učenika. Roditeljskom sastanku prisustvovala je većina učenika sudionika projekta zajedno s njihovim roditeljima. Nakon uvodnog osvrta ravnatelja prof. Pavlinića, na uspješnu provedbu projekta osvrnula se i koordinatorica projekta nastavnica Meri Ružević. Nastavnica Katarina Knežević izlagala je o mobilnosti učenika u zanimanju CNC operater u Francusku dok je nastavnik Mate Sabol izlagao o mobilnosti učenika u zanimanju automehaničar i tehnički crtač u Irsku. Nastavnica Iva Bojčić i voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić pobrinule su se da roditelji daju svoje usmeno viđenje provedbe projekta, a 14-ero roditelja ispunilo je i upitnik o vrednovanju čije rezultate možete vidjeti klikom na „više“. Zahvaljujemo roditeljima na doista izvrsnim ocjenama, korisnim prijedlozima i sugestijama, a ponajviše na povjerenju koje su nam ukazali ne samo sudjelovanjem njihove djece u Erasmus+ mobilnosti, već i odabirom Industrijske strojarske škole kao škole koja će njihovoj djeci omogućiti strukovnu kvalifikaciju za uspješan ulazak u svijet rada.

Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Industrijskoj strojarskoj školi  projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+. Projekt pod nazivom  Competitive VET  for learners and teachers  predviđa obavljanje dvotjedne stručne prakse u obrtničkim radionicama i poduzećima u Francuskoj (Tulus) i Irskoj (Dublin).  Mobilnost je namijenjena učenicima u  zanimanju CNC operater, automehaničar i tehnički crtač. Zanimanja po državama:

1. Francuska  (16 dana,  8 učenika):

• CNC operateri

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

2. Irska (10 učenika):

• pet automehaničara
  • pet tehničkih crtača

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih prvih i drugih razreda.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2018./2019. kada će se početi i zaprimati prijave učenika. Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• prosjek ocjena iz zadnjeg završenog razreda (najmanje dobar uspjeh)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Učenici čije je vladanje vrednovano kao „loše“, učenici koji imaju izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomenu pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu. Odabrane učenike povjerenstvo će rasporediti na mjesto mobilnosti sukladno njihovim zanimanjima, godini obrazovanja, znanju engleskog jezika kao i raspoloživom broju mjesta za pojedinu državu mobilnosti. Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. troškovi će se pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »