> O školi  > Erasmus+

Autor: Katarina Knežević, 19. 9. 2019.

TCA (Transnational cooperation activity) seminar s temom: “Erasmus+ povećava zapošljivost i promiče suradnju sa svijetom rada” održan je u Latviji (Jurmala) 9. i 10. rujna 2019. godine u organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU. Domaćin seminara bio je Erasmus + nacionalni centar podrške u Latviji. S još tri nastavnice iz Republike Hrvatske, odabrane prema vrednovanju njihovih prijava, sudjelovala je i nastavnica strojarske skupine nastavnih predmeta naše Škole Katarina Knežević. Polaznici su na seminaru razmjenjivali iskustva izlaganjem primjere dobre prakse te pregledom kroz opće obrazovanje, strukovno obrazovanje, obrazovanje odraslih i visoko školstvo predstavili mogućnosti koje se otvaraju nakon korištenja Erasmus+ mobilnosti.

Edukacije koje pruža Earasmus+ neophodan su način pripremanja učenika i nastavnika za cjeloživotno učenje uvođenjem međunarodnih projekata u nastavni proces kroz nastavu i izvannastavne aktivnosti učenika. Sudjelovala su 82 sudionika iz deset zemalja (Velike Britanija, Malta, Danska, Slovačka, Njemačka, Hrvatska, Finska, Latvija, Letonija i Poljska).

Održana su predavanja i radionice na kojima su sudionicima predstavljeni realizirani projekti, najava za nove projekate i financiranje novih projekata, suradnja s uspješnim međunarodnim kompanijama, konkurentnost na tržištu rada i dr. Osim pripreme za Erasmus + suradnju, sudionici su učili i kako pronaći najbolje partnere iz područja strukovnog obrazovanja te kako iskoristiti sve mogućnosti koje pruža Erasmus + agencija. Na tematskom seminaru sudionici imaju mogućnost uspostaviti suradnju s europskim kolegama i pokrenuti međunarodne projekte koristeći Erasmus+ agenciju. Svi sudionici razmijenili su kontakte kako bi što jednostavnije mogli pristupiti kreiranju i razmjeni projektnih ideja.

Ukupno: 5191266

« Studeni 2021 »