> O školi  > Erasmus+

Još jedan plus za Erasmus+

Autor: Kristinka Lemaić, 15. 3. 2019.

Polaznici centra CFAI Midi-Pyrenees iz Toulousea u Francuskoj koji su i naši projektni partneri u mobilnosti „Competitive VET  for learners and teachers“, stigli su u Zagreb 3. ožujka 2019. godine. Ravnatelj prof. Nenad Pavlinić, učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole pobrinuli su se da njihov dvotjedni boravak u Hrvatskoj bude sadržajan i ugodan. Polaznici CFAI Midi-Pyreneesa, u pratnji njihovog mentora gospodina Francoisa Launaya, dva dana proveli su u ISŠ-u obilazeći pri  tome CNC praktikum, odjele za ručnu obradu, tokarenje, glodanje, brušenje, bušenje, zavarivanje, montažu, alatničarstvo, automehaniku i instalaciju grijanja i klimatizacije. Polaznicima stručnog usavršavanja iz Francuske pridružio se i drugi mentor, gospodin Marcel Vannson, pa su zajedno s ravnateljem i nastavnicima ISŠ-a posjetili tvrtke Yazaki i Končar u kojima je dogovorena stručna praksa za naše francuske projektne partnere. Osim za obrazovne ishode ovog posjeta, ravnatelj prof. Nenad Pavlinić i nastavnici ISŠ-a pobrinuli su se i da, uz Zagreb, naši gosti upoznaju i Nacionalni park Plitvička jezera kao i vodeničarsko naselje Rastoke. Na izletu pridružili su nam se i učenici ISŠ-a u zanimanju CNC operater koji su krajem 2018. godine bili na stručnoj praksi u CFAI Midi-Pyreneesu u Toulouseu pa je ovo bila još jedna prilika za uspoređivanje obrazovne prakse Francuske i Hrvatske, ali i za druženje iz kojeg je proizašao zaključak da Erasmus+ obogaćuje živote i širi vidike.

Ukupno: 5191268

« Studeni 2021 »