"Razlistaj se" - obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige 2020.

Autor: TANJA Novak Pavić, 21. 10. 2020.

„Mjesec hrvatske knjige“ tradicionalna je i najveća manifestacija  u Hrvatskoj posvećena knjizi, čitanju, knjižarstvu i knjižničarstvu. Svake se godine, već više od dva desetljeća odvija u isto vrijeme, od 15. listopada do 15. studenoga kada se u mnogim hrvatskim knjižnicama slavi knjiga i čitanje mnogobrojnim sadržajima. Ove godine ti će sadržaji biti malo drukčiji, tj. prilagođeni epidemiološkim mjerama. Ovogodišnji moto Mjeseca hrvatske knjige na razini cijele Republike Hrvatske je „Razlistaj se“ i posvećen je planetu Zemlji. Naša će se škola također uključiti u obilježavanje ove značajne manifestacije s nekoliko aktivnosti. U školskoj knjižnici će biti postavljena izložba literature o planetu Zemlji, uredit ćemo izložbeni pano pod naslovom „Razlistani listopad“, a za učenike ćemo organizirati natječaj za najbolju fotografiju pod nazivom „Knjiga, ja i razlistani listopad“. U organizaciju i provođenje fotografskog natječaja uključene su i profesorice hrvatskog jezika: Barbara Crnčan, Iva Bojčić, Ivana Jagić i Ivana Macan. Pravila fotografskog natječaja možete pročitati u nastavku pod "više".

Pravila fotografskog natječaja:

1. Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici škole, a najzanimljivije i najoriginalnije radove ćemo nagraditi
  2. Učenici šalju svoje autorske fotografije na temu „Knjiga, ja i razlistani listopad“ na e-mail: industrijska.knjiznica@gmail.com ili svojim profesoricama hrvatskog jezika.
  3. Fotografije mogu biti snimane u prirodi, uz jesen punu raznih boja ili u zatvorenom prostoru. Tema je dovoljno opsežna pa učenici mogu biti maštoviti, na fotografije uključiti motive knjiga, jeseni, prirode.
  4. Fotografije mogu biti u jpg ili png formatu, a mogu biti snimane mobitelom ili fotoaparatom; vrijeme nastanka fotografija nije određeno
  5. Učenici uz fotografije šalju svoje osobne podatke (ime, prezime, razred) najkasnije do 15. studenoga nakon čega ćemo objaviti pobjednike natječaja te napraviti virtualnu izložbu pristiglih radova.

Priloženi dokumenti:
Pravila_fotografskog_natjecaja_za_ucenike.docx (13.08 KB)

« Studeni 2020 »

24.11.2020. 11:04
Što nakon srednje škole
U svrhu profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenika završnih razreda srednje škole, Ambidekster udruga održala e on line radionicu „Što nakon srednje škole“ s učenicima 3.g razreda. Radionica se provodi u sklopu programa „Korak dalje“ te su kolegice Ivana Buljan Babić i Martina Šimunić imale priliku učenike 3.g razreda, koji se obrazuju za zanimanje CNC operater, upoznati sa svim važnim koracima i informacijama koje će poduzeti nakon završetka školovanja i prilikom ulaska u tržište rada.

17.11.2020. 11:39
Sat povijesti iz Vukovara
Učenici 1.b razrednog odjela Industrijske strojarske škole uživo su pratili sat povijesti iz Vukovara povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine. Sat povijesti iz Vukovara, jedanaesti po redu, organizirali su učenici i učitelji Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz grada-heroja Vukovara. Hvala.

17.11.2020. 10:04
Sudjelovanje Industrijske strojarske škole u regionalnoj online konferenciji „Budućnost za mlade“
Na Svjetski dan srednjoškolaca, 17. studenoga 2020., Industrijska strojarska škola sudjelovala je u regionalnoj online konferenciji "Budućnost za mlade" koju su organizirali Status M i CARE International Balkans kao dio projekta Inicijativa mladića. Cilj ove konferencije bio je okupiti sve važne dionike/ce kako bi se prezentirali najnovija dostignuća projekta Inicijativa mladića, ali i pokrenula platformu za društveni pokret pod nazivom „Budućnost za mlade“. Pokret je to koji okuplja različite glasove nastavnika/ica, roditelja, neformalnih grupa građana/ki, mladih, predstavnika/ca civilnog društva i ostalih dionika/ca oko istog cilja – zagovaranja obaveznog obrazovanja za mlade o prevenciji nasilja, rodnoj ravnopravnosti, životnim vještinama i zdravim životnim stilovima u školama Zapadnog Balkana. U raznolikom programu konferencije održane su i panel rasprave, po zemljama uključenim u projekt, na temu prevencijskih programa u srednjoškolskom obrazovanju i važnosti sustavnog učenja o rodnoj ravnopravnosti i zdravim životnim stilovima. U panel raspravi u Hrvatskoj ispred Industrijske strojarske škole sudjelovala je strukovna učiteljica Kristinka Lemaić, dok su ostali sudionici bili Darko Tot ispred Ministarstva znanosti i obrazovanja, Matea Belošević ispred Edukacijsko-rehabilitacijski fakulteta, Nataša Bijelić kao predstavnica udruge CESI, te Ivan Blažević ispred Zaklade Solidarna. Osim strukovne učiteljice Lemaić, Industrijsku strojarsku školu predstavljao je učenik 2.g razrednog odjela u zanimanju CNC operater Dario Maravić, jedan od sudionika edukativnih radionica koje u Industrijskoj strojarskoj školi provodi Status M. Dario je gledatelje i gledateljice informirao o dosadašnjem radu Inicijative mladića te pozvao na potpisivanje Deklaracije koju možete vidjeti na poveznici: https://youngmeninitiative.net/hr/2020/11/17/inicijativa-mladica-poziv-na-promjene-na-zapadnom-balkanu/. Klikom na "više" saznajte ostale pojedinosti o konferenciji.