Dani Erasmusa u Industrijskoj strojarskoj školi

Autor: Kristinka Lemaić, 20. 10. 2020.

Dani Erasmusa [Erasmus Days] prigodna su godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Ove godine Dani Erasmusa održavali su se od 15. do 17. listopada, a u obilježavanju je sudjelovalo više od stotinjak organizacija i ustanova u Hrvatskoj. Učenici, nastavnici i svi prijatelji naše Škole još uvijek mogu na poveznici

pogledati video, fotografije i opise provedenih Erasmus+ mobilnosti te se uvjeriti u napredak razvoja profesionalnih vještina naših učenika na europskom nivou i to u Francuskoj, Irskoj, Sloveniji i na Malti.  Voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić sudjelovala je 16. listopada 2020. godine, na poziv Erasmus i eTwinning ambasadorica Agencije za mobilnost i programe Europske unije Danijele Takač i Helene Gustović Ljubić, u online panel diskusiji „Sve  što ste željeli znati  Erasmusu“ zajedno s panelisticama Andrejom Sedlar iz DV „Varaždin“, Marinom Moćan iz OŠ „Pantovčak“ te Natašom Ljubić Klemše iz I. osnovne škole, Bjelovar. Više od 50 sudionika panel diskusije iz cijele Hrvatske, moglo je čuti mnogo detalja o iskustvu sudjelovanja u programu Erasmus+ te sve o njegovim prednostima i dobrobitima i to od vrtićke do srednjoškolske dobi. U panel diskusiju uključila se i učenica sudionica mobilnosti te majka djevojke sudionice mobilnosti Erasmus+ programa. Na pitanja vezana uz provedbu Erasmus mobilnosti u našoj Školi, osim voditeljice Praktične nastave, odgovarala je i koordinatorica Projektnog tima za Erasmus u Industrijskoj strojarskoj školi nastavnica Meri Ružević uz podršku članice Projektnog tima prof. Ive Bojčić.

Manifestacija Erasmus Days održana je u 82 zemlje svijeta što dokazuje da je jedan od najuspješnijih programa Europske unije Erasmus+ postao važna karika u uspostavi dijaloga među državama bez obzira na političke okolnosti.

« Studeni 2020 »

24.11.2020. 11:04
Što nakon srednje škole
U svrhu profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenika završnih razreda srednje škole, Ambidekster udruga održala e on line radionicu „Što nakon srednje škole“ s učenicima 3.g razreda. Radionica se provodi u sklopu programa „Korak dalje“ te su kolegice Ivana Buljan Babić i Martina Šimunić imale priliku učenike 3.g razreda, koji se obrazuju za zanimanje CNC operater, upoznati sa svim važnim koracima i informacijama koje će poduzeti nakon završetka školovanja i prilikom ulaska u tržište rada.

17.11.2020. 11:39
Sat povijesti iz Vukovara
Učenici 1.b razrednog odjela Industrijske strojarske škole uživo su pratili sat povijesti iz Vukovara povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine. Sat povijesti iz Vukovara, jedanaesti po redu, organizirali su učenici i učitelji Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz grada-heroja Vukovara. Hvala.

17.11.2020. 10:04
Sudjelovanje Industrijske strojarske škole u regionalnoj online konferenciji „Budućnost za mlade“
Na Svjetski dan srednjoškolaca, 17. studenoga 2020., Industrijska strojarska škola sudjelovala je u regionalnoj online konferenciji "Budućnost za mlade" koju su organizirali Status M i CARE International Balkans kao dio projekta Inicijativa mladića. Cilj ove konferencije bio je okupiti sve važne dionike/ce kako bi se prezentirali najnovija dostignuća projekta Inicijativa mladića, ali i pokrenula platformu za društveni pokret pod nazivom „Budućnost za mlade“. Pokret je to koji okuplja različite glasove nastavnika/ica, roditelja, neformalnih grupa građana/ki, mladih, predstavnika/ca civilnog društva i ostalih dionika/ca oko istog cilja – zagovaranja obaveznog obrazovanja za mlade o prevenciji nasilja, rodnoj ravnopravnosti, životnim vještinama i zdravim životnim stilovima u školama Zapadnog Balkana. U raznolikom programu konferencije održane su i panel rasprave, po zemljama uključenim u projekt, na temu prevencijskih programa u srednjoškolskom obrazovanju i važnosti sustavnog učenja o rodnoj ravnopravnosti i zdravim životnim stilovima. U panel raspravi u Hrvatskoj ispred Industrijske strojarske škole sudjelovala je strukovna učiteljica Kristinka Lemaić, dok su ostali sudionici bili Darko Tot ispred Ministarstva znanosti i obrazovanja, Matea Belošević ispred Edukacijsko-rehabilitacijski fakulteta, Nataša Bijelić kao predstavnica udruge CESI, te Ivan Blažević ispred Zaklade Solidarna. Osim strukovne učiteljice Lemaić, Industrijsku strojarsku školu predstavljao je učenik 2.g razrednog odjela u zanimanju CNC operater Dario Maravić, jedan od sudionika edukativnih radionica koje u Industrijskoj strojarskoj školi provodi Status M. Dario je gledatelje i gledateljice informirao o dosadašnjem radu Inicijative mladića te pozvao na potpisivanje Deklaracije koju možete vidjeti na poveznici: https://youngmeninitiative.net/hr/2020/11/17/inicijativa-mladica-poziv-na-promjene-na-zapadnom-balkanu/. Klikom na "više" saznajte ostale pojedinosti o konferenciji.