Ah, ta ljubav i Valentinovo!

Autor: TANJA Novak Pavić, 17. 2. 2020.

I ove smo školske godine obilježili Dan ljubavi, Valentinovo, prigodnim radionicama  u školskoj knjižnici. Učenici 2. b i 3. f  razreda  su dva školska sata posvetili Danu ljubavi prikladnim parlaonicama i ispisivanjem svojih želja za Valentinovo.  Razgovarali smo zbog čega se taj dan slavi, što ljubav znači u našim životima, raspravljali o tome koliko je taj dan podlegao konzumerizmu i postao iskomercijaliziran. Je li se ljubav izgubila u svijetu materijalnih vrijednosti ili je trebamo slaviti svaki dan? Što je Valentinovo u današnje vrijeme, konzumerizam ili Dan ljubavi? Tko je bio Sveti Valentin? Mjeri li se Valentinovo prema skupoći i količini darova koje druga strana dobiva ili prema znacima pažnje? Moramo li nužno darovati kako bismo nekome pokazali da ga volimo? Je li bitno obilježiti Valentinovo? To su samo neka od pitanja kojima su učenici izražavali svoja mišljenja i stavove zanimljivom raspravom. Učenici su bili složni u zaključku da je ljubav ono što trebamo slaviti. Slavimo ljubav! Ljubav prema roditeljima, prema partneru, prema prijatelju, prema djetetu, prema svakom živom biću … ljubav prema svima na maloj plavoj kugli u svemiru. I to svaki dan, bilo koji dan! Posebno ističemo Dijanu Tkalec, učenicu 2. c razreda i Lanu Sunek iz 3. f koje su temu Valentinova na kreativan način prikazale ukrasivši pano ispred školske knjižnice.

« Travanj 2020 »

31.03.2020. 13:37
Krizni timovi za psihološku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Poštovani učenici, roditelji i nastavnici, Ministarstvo znanosti i obrazovanja aktiviralo je krizne timove za psihološku pomoć, koji su spremni pružati telefonsku i online podršku svim učenicima, učiteljima i njihovim roditeljima koji trebaju pomoć. Također, savjete za učenike i odrasle Društva za psihološku pomoć možete pronaći na poveznici:  https://skolazazivot.hr/podrska-nakon-teskog-dogadaja/   Krizni tim, kao i savjete stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, možete kontaktirati putem e-maila kurikulum@mzo.hr te na niže navedeni broj telefona: gospođa Nataša Grundman Slavić kontakt mobitel: 091 16 67 882 Sisačko-moslavačka Zagrebačka Karlovačka Grad Zagreb Komentar i preporuke prof. dr. sc. Gordane Kuterovac Jagodić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Zagreb možete poslušati na poveznici: https://bit.ly/39dXAVW U privitku se nalazi letak s kratkim i korisnim savjetima za roditelje "Kako se nositi s organiziranjem nastave za roditelje?Jesam li roditelj ili učitelj?". Nadam se da će vam biti od koristi. Također, ukoliko kao roditelj imate teškoća sa snalaženjem u novoj situaciji ili bilo kakvih nedoumica, slobodno kontaktirajte razrednike ili stručne suradnike.

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.