Webinar u kojem je sudjelovalo više od 350 škola iz cijele Hrvatske

Autor: Kristinka Lemaić, 11. 2. 2020.

Industrijska strojarska škola sudjelovala je 11. veljače 2020. godine u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Učenici ISŠ-a imali su ponuđene brojne aktivnosti, a posebno smo ponosni na webinar Dan sigurnijeg interneta 2020. koji smo proveli u suradnji s učenicima i nastavnicima Gimnazije Vukovar. Učili smo o stvaranju, poštovanju i povezivanju nastojeći internet učiniti boljim  zajedno s još više od 350 škola iz cijele Hrvatske. Zajednička poveznica svih predstavljanih sadržaja, žive riječi i popratnih aktivnosti, primjereno je, odgovorno i sigurno korištenje interneta, a u svrhu lakšeg, sigurnijeg i kvalitetnijeg snalaženja u svijetu suvremenih tehnologija. Od nas odraslih, roditelja, učitelja, nastavnika, očekuje se edukativno i preventivno djelovanje u svim sferama odgojno-obrazovnog ciklusa. Tako i u području suvremenih tehnologija moramo zajednički stvoriti sigurno okruženje kao preduvjet zdravom razvoju i odrastanju djece i mladih. Stoga, nastavljamo dalje i slušamo se i gledamo u novom webinaru povodom Dana sigurnijeg interneta 2021. godine.

« Travanj 2020 »

31.03.2020. 13:37
Krizni timovi za psihološku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Poštovani učenici, roditelji i nastavnici, Ministarstvo znanosti i obrazovanja aktiviralo je krizne timove za psihološku pomoć, koji su spremni pružati telefonsku i online podršku svim učenicima, učiteljima i njihovim roditeljima koji trebaju pomoć. Također, savjete za učenike i odrasle Društva za psihološku pomoć možete pronaći na poveznici:  https://skolazazivot.hr/podrska-nakon-teskog-dogadaja/   Krizni tim, kao i savjete stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, možete kontaktirati putem e-maila kurikulum@mzo.hr te na niže navedeni broj telefona: gospođa Nataša Grundman Slavić kontakt mobitel: 091 16 67 882 Sisačko-moslavačka Zagrebačka Karlovačka Grad Zagreb Komentar i preporuke prof. dr. sc. Gordane Kuterovac Jagodić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Zagreb možete poslušati na poveznici: https://bit.ly/39dXAVW U privitku se nalazi letak s kratkim i korisnim savjetima za roditelje "Kako se nositi s organiziranjem nastave za roditelje?Jesam li roditelj ili učitelj?". Nadam se da će vam biti od koristi. Također, ukoliko kao roditelj imate teškoća sa snalaženjem u novoj situaciji ili bilo kakvih nedoumica, slobodno kontaktirajte razrednike ili stručne suradnike.

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.