Klub medijatora

Autor: Sara Novak, 12. 12. 2019.

Naša Škola je uključena u projekt „Mijenjajmo svijet medijacijom: jačanje osobnih i socijalnih vještina djece i mladih za nenasilno rješavanje sukoba“, program „Medijacija u mojoj školi“ koji je pokrenut od strane Foruma za slobodu odgoja. Na početku provođenja projekta održan je Osnovni seminar medijacije i Vršnjačka medijacija za 8 nastavnika i stručnih suradnika. Nakon toga je za 18 naših učenika,  od 1. do 3. razreda, održana radionica Akademija vršnjačke medijacije koju je vodila Ana Žnidarec Čučković, vanjska suradnica Foruma za slobodu odgoja. Cilj ovog projekta je osnaživanje djece i mladih za preuzimanje aktivne uloge unutar svoje lokalne zajednice u nenasilnom rješavanju sukoba. Za implementaciju je prvenstveno potrebno jačanje kapaciteta škole, odgojno – obrazovnih djelatnika te samih učenika koji će kasnije sudjelovati u radu Kluba medijatora koji će se održavati svake godine.

Ovaj mjesec: 2059

« Siječanj 2020 »

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

18.12.2019. 13:11
Obavijest učenicima o stipendiji Grada Zagreba
Obavještavamo učenike i njihove roditelje da je na web stranici Grada Zagreba 17. prosinca 2019. godine objavljen Prijedlog liste učenika koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. Spomenuti Prijedlog liste se nalazi ovdje i bit će objavljen do 27. prosinca 2019. godine.