Prva pomoć – Novi Vinodolski 2019.

Autor: Mate Sabol, 14. 11. 2019.

Zbog potrebe osposobljavanja većeg broja učenika u pružanju prve pomoći i velikog interesa koji je pobudio ovaj vid zdravstvenog odgoja kod djece, njihovih roditelja i nastavnika, Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb svake godine realizira program drugog stupnja obuke u domu Gradskog društva Crvenog križa i to u Villi Rustica u Novom Vinodolskom. Učenice i učenici Industrijske strojarske škole (ISŠ) Anamarija Rahelić, Lucija Lobor, Yaroslav Anikieiev, Dorian Janković, Ivan Dernjač, Filip Đavor i Ivan Sakoman od 11. do 13. studenog 2019. godine učili su  o tome kako procijeniti zatečenu situaciju na mjestu nesreće i kako postupati s osobom bez svijesti. Učenici su se upoznali i s postupcima zbrinjavanja otvorenih ozljeda kao i ozljeda kostiju i zglobova. Raspored obuke bio je vrlo sadržajan, no ISŠ timu ostalo je dovoljno vremena za druženje s vršnjacima iz drugih srednjih škola tako da je ukupni dojam ove izvanučioničke nastave iznimno pozitivan što potvrđuje i nastavnik Mate Sabol koji je bio u pratnji sedmero učenica i učenika Škole. Uspješna edukacija ISŠ tima u pružanju prve pomoći, provedena treću godinu zaredom, pokazuje da se korisna i hvalevrijedna tradicija nastavlja.

« Travanj 2020 »

31.03.2020. 13:37
Krizni timovi za psihološku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Poštovani učenici, roditelji i nastavnici, Ministarstvo znanosti i obrazovanja aktiviralo je krizne timove za psihološku pomoć, koji su spremni pružati telefonsku i online podršku svim učenicima, učiteljima i njihovim roditeljima koji trebaju pomoć. Također, savjete za učenike i odrasle Društva za psihološku pomoć možete pronaći na poveznici:  https://skolazazivot.hr/podrska-nakon-teskog-dogadaja/   Krizni tim, kao i savjete stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, možete kontaktirati putem e-maila kurikulum@mzo.hr te na niže navedeni broj telefona: gospođa Nataša Grundman Slavić kontakt mobitel: 091 16 67 882 Sisačko-moslavačka Zagrebačka Karlovačka Grad Zagreb Komentar i preporuke prof. dr. sc. Gordane Kuterovac Jagodić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Zagreb možete poslušati na poveznici: https://bit.ly/39dXAVW U privitku se nalazi letak s kratkim i korisnim savjetima za roditelje "Kako se nositi s organiziranjem nastave za roditelje?Jesam li roditelj ili učitelj?". Nadam se da će vam biti od koristi. Također, ukoliko kao roditelj imate teškoća sa snalaženjem u novoj situaciji ili bilo kakvih nedoumica, slobodno kontaktirajte razrednike ili stručne suradnike.

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.