Radionička vježba tvrtke Uponor s Quick and Easy tehnologijom spajanja cijevi

Autor: Kristinka Lemaić, 21. 1. 2019.

Industrijska strojarska škola (ISŠ) strukovna je škola i usredotočeni smo na razvoj strukovnih kvalifikacija pa koristimo svaku priliku za suradnju s tvrtkama koje učenike mogu upoznati s najnovijim tehnologijama u svijetu rada. Ljubaznošću gospodina Vedrana Gojčeta i gospodina Markusa Lijića  iz tvrtke Uponor, učenici 2.e razreda u zanimanju instalater grijanja i klimatizacije zajedno sa strukovnim učiteljem Slavenom Kuharom, mogli su uživo vidjeti dio asortimana tvrtke Uponor koja je jedan od tržišnih lidera u području grijanja, hlađenja, isporuke pitke vode i infrastrukture. Jedan od njihovih najvažnijih ciljeva je poticanje inovacija s ciljem kontinuiranog poboljšanja kvalitete. Bliska suradnja s trgovcima, instalaterima, projektantima, arhitektima, graditeljima, investitorima pa i obrazovnim ustanovama ključ je uspjeha tvrtke Uponor. Učenici su mogli praktično isprobati kako napraviti spoj za nekoliko sekundi pa su se nakon odmotavanja i rezanja Uponor PE-Xa cijevi, mogli uvjeriti u njihovu fleksibilnost i mogućnost brzog i lakog pričvršćivanja pomoću cijevnih pričvrsnica koje pružaju odgovarajuću podršku omogućavajući toplinsku ekspanziju. U ime učenika i nastavnika ISŠ-a, zahvaljujemo tvrtki Uponor na održanoj praktičnoj prezentaciji. Kako su učenici izvodili radioničku vježbu, možete vidjeti na fotografijama klikom na „više“.

Ovaj mjesec: 2061

« Siječanj 2020 »

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

18.12.2019. 13:11
Obavijest učenicima o stipendiji Grada Zagreba
Obavještavamo učenike i njihove roditelje da je na web stranici Grada Zagreba 17. prosinca 2019. godine objavljen Prijedlog liste učenika koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. Spomenuti Prijedlog liste se nalazi ovdje i bit će objavljen do 27. prosinca 2019. godine.