Nastavnica ISŠ-a prof. Iva Bojčić izlagala je na I. znanstveno-stručnoj konferenciji s temom MODELI PREVENCIJE U ZAJEDNICI - PARTNERSTVO ZNANOSTI I PRAKSE

Autor: Kristinka Lemaić, 13. 12. 2018.

Vijeće Gradske četvrti Gornja Dubrava organiziralo je I. znanstveno-stručnu konferenciju s temom MODELI PREVENCIJE U ZAJEDNICI - PARTNERSTVO ZNANOSTI I PRAKSE. Konferencija se održala 7. prosinca 2018. godine u Narodnom sveučilištu Dubrava – Kulturni centar, Avenija Dubrava 51a, Zagreb s početkom u 9:00 sati.  Vijeće Gradske četvrti Gornja Dubrava konferenciju je organiziralo u suradnji s Gradskim uredom za zdravstvo, Gradskim uredom za socijalnu skrb i osobe s invaliditetom, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Ministarstvom znanosti i obrazovanja. Cilj Konferencije bilo je osnaživanje stručnjaka te razmjena iskustava vezano uz modele prevencije u zajednici. Skup je otvorio gosp. Damir Oniško, predsjednik Vijeća Gradske četvrti Gornja Dubrava u svojstvu izaslanika gradonačelnika Grada Zagreba, gosp. Milana Bandića. Sudionike je pozdravio prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu kao i gđa. Mirela Šentija Knežević, prof.log., univ.spec.admin.urb., izaslanica gosp. Vjekoslava Jeleča, pročelnika Gradskog ureda za zdravstvo, gosp. Darko Tot načelnik Sektora za zajedničke poslove i programe Ministarstva znanosti i obrazovanja te mr.sc. Tomislav Ogrinšak, i Neveka Lončarić Jelačić, viši savjetnici Agencije za odgoj i obrazovanje. Proslijeđeni su i pozdravi gđe. Alme Rovis Brandić, više savjetnice za defektologe i socijalne pedagoge (Agencija za odgoj i obrazovanje) koja je zadužena za školske preventivne programe u Agenciji.

Prof. Iva Bojčić, u okviru konferencije, izložila je aktivnosti ISŠ-a koje se provode u svrhu prevencije, a njeno izlaganje Interaktivne radionice ISŠ-a s ciljem promicanja nenasilja i osnaživanja mladih ljudi imalo je svrhu primjerima pokazati modele kojima ISŠ, u realnom i virtualnom okruženju, ojačava pozitivan razvoj mladih pružajući im potrebne životne vještine kako bi se nosili s izazovima i zahtjevima svakodnevnog života i kako bi upravljali vlastitim životima. Koristeći neformalnu edukaciju, promičemo rodno ravnopravne norme,  pozitivne životne stilove i nenasilno ponašanje i tako doprinosimo da naši učenici odrastanjem postanu bolji, pametniji, spretniji, društveniji  i odgovorniji ljudi. Izlaganje prof. Bojčić poseban naglasak imalo je na diseminaciji video uratka naših učenika „Budi muško, mijenjaj pravila“ kojeg je Forum za slobodu odgoja nagradio na natječaju „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije 2018.“ i to u kategoriji Oboji svijet djelom. Prof. Bojčić naglasila je i važnost sigurnog i odgovornog ponašanja učenika na internetu kojemu ISŠ, kao e-Škola, pridaje veliku pozornost pa smo u suradnji s Gimnazijom „Vukovar“ proveli webinar „Poštuj, stvaraj i poveži se. Bolji Internet počinje s tobom“ u kojem je sudjelovalo 60-ak srednjih strukovnih škola i gimnazija iz cijele Hrvatske.

Koordinator aktivnosti vezanih za konferenciju bila je mr. sc. Andreja Marcetić, vijećnica i članica Savjeta za prevenciju Vijeća Gradske četvrti Gornja Dubrava kojoj  ravnatelj Industrijske strojarske škole prof. Nenad Pavlinić zahvaljuje na pozivu za sudjelovanje na konferenciji i mogućnosti da prof. Bojčić diseminira aktivnosti nastavnika i stručnih suradnika vezane za modele prevencije u zajednici kao i na mogućnosti da buduće projekte ISŠ-a obogatimo primjerima dobre prakse koje su s nama podijelili ostali sudionici konferencije.

Fotografije sudionika konferencije možete pogledati klikom na „više“.