Dan sigurnijeg interneta - zaštitite privatnost, sigurnije surfajte!

Autor: TANJA Novak Pavić, 8. 2. 2011.

Dan sigurnijeg interneta, 8. veljače, ove se godine u svijetu obilježava pod sloganom "To je više od igre, to je tvoj život", a cilj je akcije u 68 zemalja, među kojima je i Hrvatska, založiti se za sigurniju uporabu interneta, a protiv protuzakonitih i štetnih sadržaja te ponašanja u internetskom prostoru.

Zaštitite privatnost na Facebooku!                               Sigurnije na internetu!

Korištenje društvenih mreža i online igranje igara postala su dva najpopularnija oblika aktivnosti mladih na internetu, kako u Europi, tako i u našoj zemlji. Mlada populacija često nije svjesna ni upućena na koje opasnosti može naići prepuštajući se virtualnom životu. Osmi po redu Dan sigurnijeg interneta obilježava se s ciljem promicanja sigurnije uporabe interneta, mrežnih tehnologija te mobilnih telefona, kao i borbe protiv protuzakonitih i štetnih sadržaja i ponašanja na internetu.

Priloženi dokumenti:

1. Brošura "Sigurnije na internetu" je vodič koji pomaže prepoznati opasnosti i aktivno se zaštititi. Pokriva najpopularnije usluge, kao što su društvene mreže (Facebook) i dijeljenje datoteka (BitTorrent), a posebno se fokusira na izbjegavanje prijevara te zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.

2. U drugoj priloženoj brošuri također saznajte o opasnostima kojima se izlažete prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Facebooku  tako da čuva vašu privatnost. - Facebook brošura

Priloženi dokumenti:
Sigurnije na internetu.pdf (2.11 MB)
Facebook brosura.pdf (1.90 MB)

Ukupno: 5192750

« Prosinac 2021 »