Priča Croatian Industrial Engineering School promotes VET with competitions proglašena pričom mjeseca listopada 2019. godine

Autor: Kristinka Lemaić, 1. 11. 2019.

Učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole organizirali su tijekom rujna i listopada 2019. godine nekoliko interaktivnih izložbi prezentacije rada vacuum forming uređaja za izradu kalupa za odljevak u kojeg se ulijeva rastopljena baza sapuna kako bi se dobio gotov proizvod – personalizirani sapun za posjetitelja. Učenici ISŠ-a na taj način sudjelovali su u  Europskom tjednu vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Posjetitelji Tjedna sami su birali kalup, boju i miris za sapun. Učenici su prezentirali i elaborat u kojem su detaljno razradili postupke izrade samog uređaja. Cilj interaktivne izložbe bio je upoznati sudionike s projektom izrade uređaja, predstaviti im ideju i ponuditi smjernice za razvoj novih inovativnih i kreativnih rješenja. Osim učenika prvih razrednih odjela ISŠ-a, sudionici događanja bili su i učenici Strojarske tehničke škole Fausta Vrančića i učenici završnih razreda Osnovne škole Marina Držića.

Kako bismo dodatno povećali svoj utjecaj i nadahnuli ostale sudionike Tjedna, proveli smo i aktivnost objavljivanja priča s primjerima dobre prakse na mrežnoj stranici Europskog tjedna vještina te je priča Croatian Industrial Engineering School promotes VET with competitions proglašena pričom mjeseca listopada 2019. godine što možete pogledati na poveznici

Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju godišnja je inicijativa Europske komisije s ciljem podizanje svijesti o strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (SOO). Svrha Tjedna je učiniti SOO privlačnijim te pomoći mladima i odraslima da ostvare svoj puni potencijal. Događaji koji se odvijaju diljem Europe, na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini, pokazuju iznimne mogućnosti koje SOO pruža mladima, odraslima, ustanovama, organizacijama i poduzećima.

Četvrto izdanje Tjedna održavalo se od 14. do 18. listopada 2019. u državama članicama EU-a, zemljama Europskog gospodarskog prostora i zemljama kandidatkinjama za pristupanje EU-u. Događanja i aktivnosti koje se organiziraju bilo kada tijekom 2019. mogu se povezati s Tjednom, potičući prepoznatljivost ustanova, organizacija, poduzeća i pojedinaca.

Slogan inicijative je „Otkrij svoje talente!” Sloganom se želi pokazati da baš svatko ima neki talent i da strukovno obrazovanje i osposobljavanje može dati ljudima potrebne praktične vještine, znanje i kompetencije kako bi ostvarili uspjeh na tržištu rada i u društvu općenito.