„Zašto upisati ISŠ?“, e-Knjiga o Industrijskoj strojarskoj školi

Autor: Kristinka Lemaić, 6. 6. 2019.

“A što sad? Kamo nakon osnovne škole? Kako donijeti odluku o budućem zanimanju?”, samo su neka od pitanja koja si postavljaju učenici osmih razreda i njihovi roditelji. Nastavnici  Industrijske strojarske škole (ISŠ) Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol, nadaju se da će učenici i njihovi roditelji odgovore pronaći u njihovoj  e-Knjizi „Zašto upisati ISŠ?“. Na poveznici https://libar.carnet.hr/ učenici mogu pogledati e-Knjigu „Zašto upisati ISŠ?“. Učenici pri tome koriste svoj AAI@Edu elektronički identitet (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste za pristup e-Dnevniku dok obrazovni djelatnici koriste svoj akademski račun AAI@Edu (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste pri prijavi edukacija. Cilj e-Knjige “Zašto upisati ISŠ?” promocija je i popularizacija ISŠ-a i strukovnog obrazovanja sektora strojarstva te poticanje učenika završnih razreda osnovnih škola na upis u ISŠ, no autori e-Knjige smatraju da je e-Knjiga zanimljiva za cijelu Hrvatsku jer i mnoge druge srednje strukovne škole imaju iste obrazovne programe kao i zagrebačka Industrijska strojarska škola. Ova e-Knjiga nije namijenjena samo učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima, već i nastavnicima, razrednicima i stručnim suradnicima u osnovnim školama. Koristeći animacije, video zapise, fotografije, križaljku, kviz i druge popularne igre poput igre memorije, e-Knjiga na interaktivan način pojašnjava i zorno pokazuje sve prednosti strukovnog obrazovanja sektora strojarstva čiji su obrazovni programi mahom deficitarni i stipendirani. Korištenjem e-Knjige svi zainteresirani dobit će priliku vidjeti koje mogućnosti pruža strukovno obrazovanje, osobno se uvjeriti u atraktivnost strukovnih zanimanja i izvrsnost koju mogu dobiti u strukovnim školama pa tako i u zagrebačkoj Industrijskoj strojarskoj školi. Što sve mogu čitatelji u e-Knjizi, pogledajte klikom na „više“, a zatim otvorite e-Knjigu. Nije teško.

U e-Knjizi čitatelji mogu:

• Pogledati video dobrodošlice za učenike osmih razreda.
  • Pročitati uvodnu riječ ravnatelja ISŠ-a prof. Nenada Pavlinića.
  • Pogledati video opis obrazovnih programa.
  • Riješiti križaljku s nazivima zanimanja u kojima se obrazuju učenici ISŠ-a.
  • Pogledati video o jednom nastavnom danu u ISŠ-u.
  • Odigrati igru „Memory“ s opisom poslova pojedinih zanimanja.
  • Informirati se o iznosima stipendija za učenike koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima.
  • Pogledati fotografije i video zapis o sudjelovanju i osvajanju brončane medalje učenika ISŠ-a na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2019.
  • Pogledati fotografije učenika ISŠ-a s prošlogodišnjih natjecanja.
  • Pogledati video uradak o Erasmus+ iskustvu učenika ISŠ-a.
  • Pogledati nagrađeni video uradak učenika ISŠ-a „Budi muško, mijenjaj pravila!“ koji je ostvaren u suradnji s Organizacijom Status M.
  • Pogledati aktivnosti ISŠ-a kao e-Škole.
  • Riješiti kviz o ISŠ-u.
  • Čitatelji mogu na interaktivan i zabavan način saznati više o strukovnom obrazovanju sektora Strojarstva, brodogradnje i metalurgije.

« Srpanj 2020 »

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

09.07.2020. 10:09
Konačna bodovna ljestvica učenika prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U srijedu 8. srpnja 2020. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu privremenu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima.