„Zašto upisati ISŠ?“, e-Knjiga o Industrijskoj strojarskoj školi

Autor: Kristinka Lemaić, 6. 6. 2019.

“A što sad? Kamo nakon osnovne škole? Kako donijeti odluku o budućem zanimanju?”, samo su neka od pitanja koja si postavljaju učenici osmih razreda i njihovi roditelji. Nastavnici  Industrijske strojarske škole (ISŠ) Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol, nadaju se da će učenici i njihovi roditelji odgovore pronaći u njihovoj  e-Knjizi „Zašto upisati ISŠ?“. Na poveznici https://libar.carnet.hr/ učenici mogu pogledati e-Knjigu „Zašto upisati ISŠ?“. Učenici pri tome koriste svoj AAI@Edu elektronički identitet (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste za pristup e-Dnevniku dok obrazovni djelatnici koriste svoj akademski račun AAI@Edu (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste pri prijavi edukacija. Cilj e-Knjige “Zašto upisati ISŠ?” promocija je i popularizacija ISŠ-a i strukovnog obrazovanja sektora strojarstva te poticanje učenika završnih razreda osnovnih škola na upis u ISŠ, no autori e-Knjige smatraju da je e-Knjiga zanimljiva za cijelu Hrvatsku jer i mnoge druge srednje strukovne škole imaju iste obrazovne programe kao i zagrebačka Industrijska strojarska škola. Ova e-Knjiga nije namijenjena samo učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima, već i nastavnicima, razrednicima i stručnim suradnicima u osnovnim školama. Koristeći animacije, video zapise, fotografije, križaljku, kviz i druge popularne igre poput igre memorije, e-Knjiga na interaktivan način pojašnjava i zorno pokazuje sve prednosti strukovnog obrazovanja sektora strojarstva čiji su obrazovni programi mahom deficitarni i stipendirani. Korištenjem e-Knjige svi zainteresirani dobit će priliku vidjeti koje mogućnosti pruža strukovno obrazovanje, osobno se uvjeriti u atraktivnost strukovnih zanimanja i izvrsnost koju mogu dobiti u strukovnim školama pa tako i u zagrebačkoj Industrijskoj strojarskoj školi. Što sve mogu čitatelji u e-Knjizi, pogledajte klikom na „više“, a zatim otvorite e-Knjigu. Nije teško.

U e-Knjizi čitatelji mogu:

• Pogledati video dobrodošlice za učenike osmih razreda.
  • Pročitati uvodnu riječ ravnatelja ISŠ-a prof. Nenada Pavlinića.
  • Pogledati video opis obrazovnih programa.
  • Riješiti križaljku s nazivima zanimanja u kojima se obrazuju učenici ISŠ-a.
  • Pogledati video o jednom nastavnom danu u ISŠ-u.
  • Odigrati igru „Memory“ s opisom poslova pojedinih zanimanja.
  • Informirati se o iznosima stipendija za učenike koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima.
  • Pogledati fotografije i video zapis o sudjelovanju i osvajanju brončane medalje učenika ISŠ-a na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2019.
  • Pogledati fotografije učenika ISŠ-a s prošlogodišnjih natjecanja.
  • Pogledati video uradak o Erasmus+ iskustvu učenika ISŠ-a.
  • Pogledati nagrađeni video uradak učenika ISŠ-a „Budi muško, mijenjaj pravila!“ koji je ostvaren u suradnji s Organizacijom Status M.
  • Pogledati aktivnosti ISŠ-a kao e-Škole.
  • Riješiti kviz o ISŠ-u.
  • Čitatelji mogu na interaktivan i zabavan način saznati više o strukovnom obrazovanju sektora Strojarstva, brodogradnje i metalurgije.

Ovaj mjesec: 2059

« Siječanj 2020 »

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

18.12.2019. 13:11
Obavijest učenicima o stipendiji Grada Zagreba
Obavještavamo učenike i njihove roditelje da je na web stranici Grada Zagreba 17. prosinca 2019. godine objavljen Prijedlog liste učenika koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. Spomenuti Prijedlog liste se nalazi ovdje i bit će objavljen do 27. prosinca 2019. godine.