Na radionicama u povodu Dana sigurnijeg interneta 2019.

Autor: TANJA Novak Pavić, 13. 2. 2019.

Nakon niza edukativnih radionica za sve učenike prvih razreda pod voditeljstvom psihologinje i pedagoginje škole Tanje Dumbović i Sare Čorak, održano je i nekoliko edukativno-kreativnih radionica za učenike drugih razreda sa    školskom knjižničarkom Tanjom Novak,  na temu sigurnijeg korištenja interneta. Učenici i prvih i drugih razreda su rado raspravljali o svojim iskustvima na internetu i društvenim mrežama, pritom su osvijestili svoja znanja o pozitivnim i negativnim stranama interneta, kao i o važnosti sigurnog korištenja interneta i društvenih mreža. Sudionici radionica su također na kreativan način prikazivali svoja iskustva s društvenih mreža, ali su se također služili i različitim izvorima informacija u školskoj knjižnici te istraživali sigurnije načine korištenja interneta. Učenici su na radionicama raspravljali o svojim mogućim negativnim iskustvima, o postojanju cyberbullyinga, lažnog predstavljanja, krađe identiteta, pedofilije na internetu i o postupcima koje moraju napraviti i kome se obratiti u slučaju pojavljivanja tih opasnosti. Učenici su ovim radionicama proširili svoja saznanja o tome kako pojačati sigurnost na društvenim mrežama, što treba izbjegavati na internetu i društvenim mrežama te u kakvoj su povezanosti kazneni zakoni i internet. Svoje zaključke su učenici prikazali na priloženim plakatima.

Ukupno: 5192751

« Prosinac 2021 »