Sudjelovali smo na Knjižnoj booki, svečanosti knjige i čitanja

Autor: TANJA Novak Pavić, 4. 4. 2017.

U ponedjeljak 3. travnja 2017. godine je  u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici organizirana svečanost knjige i čitanja pod nazivom Knjižna booka, kojom se, u povodu rođendana poznatog bajkopisca H. C. Andersena, obilježio Međunarodni dan dječje knjige. Bili smo izuzetno ponosni što su učenici naše škole mogli predstaviti svoj rad na ovoj značajnoj i tradicionalnoj manifestaciji koja je po prvi put organizirana i za učenike srednjih škola. U mozaiku zabavnih i reprezentativnih sadržaja, podijeljenih u nekoliko kategorija (Ž)bookanje, Prebookiranje i Halabooka, učenici drugih razreda Jan Papiga, Nikola Kovač i Nikola Mikuš (pod mentorstvom profesorica Ivane Jagić i Tanje Novak Pavić) održali su zanimljivu prezentaciju pod naslovom Edgar Allan Poe – čovjek koji je zaista volio mačke. Učenici su autora, koji je na njih ostavio najveći dojam, predstavili na intrigantan i neuobičajen način, uz zanimljiv razgovor i prezentiranje. U privitku pod „više“ se nalazi učenička prezentacija te fotografije s priredbe.

Posljednje pripreme prije nastupa

Gost priredbe bio je književnik Božidar Prosenjak

Voditelji priredbe su bili Siniša Cmrk i Vanja Jurilj, a sve je budnim okom "pratio" Hans Christian Andersen

Učenici s prof. Ivanom Jagić