Nastavak školovanja naših učenika u četverogodišnjim strukovnim školama

Autor: TANJA Novak Pavić, 29. 1. 2016.

Na inicijativu profesora Dragomira Bjelanovića u  školskoj knjižnici i čitaonici je u petak 29. siječnja održan prvi sastanak na temu nastavka školovanja naših učenika  u četverogodišnjim srednjim školama i mogućeg upisa na fakultete i veleučilišta. Sastanku je prisustvovalo desetak učenika trećih razreda zainteresiranih za daljnje školovanje. Također su se sastanku odazvali i bivši učenici naše škole, a trenutno učenici 4. razreda u Strojarskoj tehničkoj školi Fausta Vrančića: Ante Šintić i Antonio Debeljak, polaznici usmjerenja strojarski tehničar koji su svoja dragocjena iskustva u vezi s upisom u 4. razred i polaganjem razlike ispita prenijeli našim sadašnjim učenicima. Trenutno je u 4. razredima susjedne Strojarske tehničke škole Fausta Vrančića deset naših bivših učenika koji nakon polaganja državne mature imaju pravo upisa na fakultete. Nakon sastanka, naši su učenici bili još uvjerljiviji u svojoj želji za nastavkom školovanja.

Nakon školovanja u Industrijskoj strojarskoj školi učenici koji žele nastaviti školovanje u Strojarskoj tehničkoj školi Fausta Vrančića moraju položiti dvadesetak razlikovnih ispita (ovisno o usmjerenju) u periodu od jedne školske godine. Mogu se upisati usmjerenja strojarski tehničar i tehničar za motorna vozila.

Ukupno: 5192760

« Prosinac 2021 »