Naša škola u novom CARNet-ovom pilot projektu e-Škole

Autor: TANJA Novak Pavić, 2. 3. 2017.

Hrvatska akademska mreža CARNet je nakon objavljenog javnog poziva izabrala našu i još ukupno 139 osnovnih i srednjih škola iz Republike Hrvatske za sudjelovanje u novom pilot projektu. To je veliki uspjeh i dobitak za našu, a i sve druge izabrane škole, koje će se u 2017. godini uključiti u sve projektne aktivnosti pilot projekta e-Škole pod nazivom: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola.

Opremanje naše škole informacijsko - komunikacijskom tehnologijom već je započelo, kao što je i započelo organizirano i sustavno educiranje naših djelatnika putem seminara, radionica i webinara.

Cilj ovog pilot projekta je uspostaviti sustav kojim će se podići razina digitalne zrelosti hrvatskih škola, kroz razvoj digitalnih kompetencija nastavnog i nenastavnog osoblja, razvoj digitalnog sadržaja, opremanje škola IKT opremom, provedbu potrebnih infrastrukturnih radova vezanih za pristup Internetu te kroz razvoj usluga za transparentno poslovanje škola i kvalitetno upravljanje nastavnim procesom.

Pilot projekt poslužit će za testiranje organizacijskih, tehnoloških i obrazovnih pretpostavki uvođenja IKT-a u obrazovne procese, stoga će škole uključene u pilot projekt biti u prigodi prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i lakšeg praćenja napredovanja učenika.

Od škola odabranih za uključivanje u Pilot projekt očekuje se visoka predanost projektu, spremnost nastavnog i nenastavnog osoblja na trajno usavršavanje, sudjelovanje u dugoročnim istraživanjima o korištenja IKT-a u nastavi i poslovanju te spremnost ravnatelja da svojim zaposlenicima osigura optimalnu podršku u provedbi zadataka koje ovakva vrst cjelovitog projekta stavlja pred njih. Zauzvrat, sudjelovanje u projektu omogućit će školama opremanje i rad s najsuvremenijim tehnologijama, između ostalog i kroz sljedeće aspekte:

Nastavnicima će omogućiti primjenu suvremenih metoda i alata u učenju i poučavanju uključujući i primjenu digitalnih obrazovnih sadržaja, a stručnom osoblju dodatne mogućnosti praćenja napretka učenika te sukladno tome razvoj individualnog pristupa svakom učeniku ovisno o njegovim/njezinim potencijalima;

Učenicima će omogućiti susret s privlačnim digitalnim obrazovnim sadržajima, praćenje vlastitog napretka, učenje kroz zabavu i povećanje motivacije, a roditeljima aktivnije sudjelovanje u razvoju vlastitog djeteta i komunikaciji sa školom;

Upravljačkom i administrativnom osoblju škole i osnivača omogućit će korištenje ciljano razvijenih e-usluga, usklađenih s potrebama škola i administrativnim zahtjevima upravljanja školom, pojednostavljenu komunikaciju i razmjenu informacija s osnivačima.

Ovaj mjesec: 2059

« Siječanj 2020 »

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

18.12.2019. 13:11
Obavijest učenicima o stipendiji Grada Zagreba
Obavještavamo učenike i njihove roditelje da je na web stranici Grada Zagreba 17. prosinca 2019. godine objavljen Prijedlog liste učenika koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za školsku godinu 2019./2020. Spomenuti Prijedlog liste se nalazi ovdje i bit će objavljen do 27. prosinca 2019. godine.